izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a derecesinde uzanan Ege yaka çizgisi üzerine durum alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sadık olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yaka şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz yüz binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. durgun okunuşu rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve suçsuz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihi ve turistik yerlere ulaşımın çok gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. kirli denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tüm güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 bülten sadece geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde vaziyet alan Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze miktarda bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın en bol sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent okunuşu İngilizce Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani durgun site kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. temel döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihi okunuşu arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik ekonomik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namlı hekimlerinin yetiştiği aynı tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bayram tarihi geçmişi olan, UNESCO ortam ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde önem düz Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, su okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, natürel bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret büyük ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının ve huy tatili yeğleme edenlerin sadece numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile izmir oto kiralama hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde sandalye düzlük Selçuk, ancak Türkiye’nin değil dünyaca namdar arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında yer alıyormuş.

Antik Çağın en politik iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açık hava müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa as Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans deniz Kemerleri okunuşu Pollio deniz kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa ilçe sınırları içerisinde vaziyet meydan Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik iyi denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret çok ve genişlik çok görme çeken kumsalı. doğa, tarih ve yoğunluk tatilinin mide içe olduğu Selçuk, aynı zamanda sesli Şirince derin tekrar yerel ancak gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında konum alıyor.

İzmir’e genişlik yakın tatil yerleri arasında dünya meydan Urla, İzmirlilerin dinlenme göre işaret fazla halk tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin bilinen işaret önceki limanı olan Liman Tepe’ye de aile sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnız 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden andırmak maksadıyla de en bol rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey ve güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tümsek cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en spesiyal dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla mide içe olduğu Urla’da sahip olduğu mutedil iklimi sebebiyle her yılın yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına düşkün olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyenik veli mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde arsa saha Foça, döl eşi basamak temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan genişlik mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e derecede uzanan nahiye içerisinde makam alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton ve aileden seyyah ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. site Antik Çağda müşterek yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını bilgi isteyin almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin üst yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *